[102nd] Standardy misí pro hlavní akce

1
Co by vaše mise měla mít a musí mít, pokud ji plánujete použít na nedělní nebo čtvrteční akci.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ideálně by jste vždy měli použít misi-šablonu ze složky @102nd_TMF jako startovací bod vaší mise. Zkopírujte si tuto ukázkovou misi do příslušné složky v dokumentech a přejmenujte ji podle názvu mise a mapy, na které bude. V této misi jsou již vložené standardní čety za tři hratelné strany, které můžete použít a upravit dle libosti (nebo je smazat a vložit si je sami).

Název a popis
V editoru pojmenujte misi tak, aby bylo v seznamu misí na serveru jasné o jaký druh mise se jedná, pro kolik je hráčů, jak se jmenuje a kolikátá verze to je.
Tedy např.: co18_operace_standard_1.0 nebo co20_mise_v1

Do popisu mise vložte krátce o čem mise je, případně jakékoliv důležité informace ke slotování nebo že briefing má proběhnout ve hře. To hlavně pro případ, že se mise bude hrát bez přítomnosti mission-makera.

Dále také nastavte typ mise (COOP, TDM, atd) a minimální a maximální počet hráčů.

Po smrti by se hráči měli dostat do TMF spectatoru, kde spolu mohou mluvit, což je přednastaveno v šabloně, případně můžete nastavit v editoru zaškrtnutím TMF Spectator.

Briefing
Briefing by měl být stručný, ale obsahovat všechny důležité informace jak o misi samotné, tak informace organizační. Do nich spadají především tyto sekce.

Úkoly - stručné shrnutí úkolů v bodech.
Situace - nastínit hráčům situaci v oblasti; uvést do příběhu; jak se dostali tam, kde jsou; čas a počasí; kdo jsou nepřátelské jednotky a přátelské jednotky.
Provedení - jak si mission-maker (neboli vyšší velení) představuje, že by měla mise být provedena; doporučený postup; pravidla, atd...
Administrace/podpora - jaké máme k dispozici vozidla nebo palebnou podporu; kdo má u sebe pro misi důležité vybavení; instrukce k úkolům, které jsou specifické pro misi (např. zneškodnění IED).
Komunikace - jaké vysílačky se v misi nacházejí a doporučené rozdělení kanálů.

TMF samo vygeneruje stránky s rádii, soupiskou, výbavou a o autorovi mise.

Vybavení
Všichni hráči musí mít výbavu od začátku mise u sebe. Výjimkou mohou být nějaké speciální mise, kde to musí být jinak. Vyhneme se tím zbytečnému zdržování na začátku akce a máme jistotu, že každý voják má u sebe přesně to, co má mít.

Můžete k tomu použít jednu z již připravených TMF výbav, vytvořit si vlastní nebo použít Virtuální Arzenál (použitím arzenálu, ale znemožňujete případný respawn se správnou výbavou).

Nutností je dát hráčům zdravotnické vybavení dle standardu, který najdete v každé TMF výbavě.

Vysílačky
Ve standardní misi by každý voják měl mít malou vysílačku 343 a velitel každého týmu velitelskou vysílačku 148 nebo ekvivalent. Vyhněte se tomu, že se každý voják spawne se všemi typy vysílaček, které si poté roztřídí, protože to opět zdržuje a znepříjemňuje organizaci na začátku mise.

K přiřazení vysílaček do výbavy doporučujeme použít ACRE2 nastavení v TMF menu v editoru, které umožňuje i přidělení kanálů.


Testování
Svou misi důkladně otestujte jak v editoru, tak následně na serveru. Níže máte pár tipů na co si hlavně dát pozor.

Chyby ve skriptech - zkontrolujte si, že vaše skripty nevyhazují žádné chyby a jejich fungování na serveru.
Standardy 102nd - zkontrolujte si, že mise obsahuje všechny povinné standardy hraní na stodvojce a že fungují (zdravotnické vybavení, vysílačky, briefing,...)
Rozdělení týmu - standardně hrajeme na 8-členná družstva o dvou fire-týmech.
Vybavení - ujistěte se, že každý hráč dostává správnou výbavu a vysílačky (při použití TMF musí ve výbavě zůstat trochu místa pro přidání vysílaček), pokud možno si vyzkoušejte všechny role, které v misi jsou.
Zámky vozidel a výbava - ujistěte se, že vozidla, která nemají být používána jsou zamčená a že se v nich nebo v bednách nevyskytuje výbava, která nemá být k dispozici.
AI - spawnují se? Dělají co mají? Opětují palbu?
Nezávislí - pozor na to, s kým jsou nezávislí spřátelení a znepřátelení!
Počasí - nechte zaškrtnuté manuální nastavení počasí v editoru - ACE3 jinak způsobuje hurikán. :)
Spínače/waypointy/úkoly - zkontrolujte si, že spínače se spínají, úkoly odškrtávají, atd...


V případě, že potřebujete pomoc nebo si nevíte s něčím rady, neváhejte kontaktovat některého z našich mission-makerů. Na Discordu doporučujeme navštívit kanál editace, kde se pokusíme poradit jak nejlépe umíme.

Dodržováním těchto zásad si nejen ušetříte práci, ale hlavně zpříjemníte zážitek všem ostatním snadnější organizací atd.
Obrázek
cron